FULL MOON #165 DIGITÁLNÍ
69 Kč
V prosincovém vydání Full Moon #164 DIGITÁLNÍ se časopis vydává na průzkum hranic hudby, fotografie a umění, přičemž nechybí ani filozofické zamyšlení a vhledy do tvůrčího procesu. Toto číslo přináší bohatý mix rozhovorů, reportáží a profilů umělců z různých koutů světa. Zásadní prostor dostávají jak velká jména, tak nové talenty, které ukazují, kam se může kreativní scéna dále ubírat.
Úvodem časopis láká na blížící se festival Eurosonic Noorderslag, kde se každoročně objevují nové hvězdy evropské hudební scény. Preview odhaluje jména, která byste neměli přehlédnout, a ukazuje, proč je tento festival považován za inkubátor hudební budoucnosti. Redakce nejen doporučuje, na co se zaměřit, ale také se zamýšlí nad tím, jak festival formuje celosvětový hudební vkus.
Jedním z hlavních témat čísla je retrospektiva tvorby Libuše Jarcovjákové, významné české fotografky. Série článků, včetně galerie a tematických příspěvků, odhaluje její osobní deníky, které jsou více než jen fotografickým dílem. Text ,Mít pokoj sama pro sebe‘ přibližuje autorčin pohled na svět skrze její autentické záznamy o izolaci, svobodě i lidských vztazích.
Další články, jako ,Galerie Libuše Jarcovjáková‘ nebo recenze knihy ,T-Club‘, nabízejí hlubší analýzu její práce. T-Club, výjimečný projekt mapující podzemní gay komunitu v socialistickém Československu, je nejen odvážným svědectvím své doby, ale také uměleckým dílem s univerzálním přesahem.
Profilová sekce se věnuje žánrově rozmanitým interpretům, kteří ovlivnili současnou hudbu. Toro Y Moi, představitel chillwave a inovátor, je analyzován z hlediska svého vlivu na žánr i osobitého přístupu ke zvuku. Další velkou kapitolou je profil kanadské kapely Japandroids, která svou energií a vášní přitahuje fanoušky po celém světě.
Téma čísla pokračuje u článku ,Harvestman – Triptych: Part One–Three‘, kde se Full Moon noří do multižánrové série děl, která propojují hudbu s vizuálním uměním. Tento triptych nabízí zcela nový pohled na koncept alba jako uměleckého celku.
V rozhovorech časopis nabízí širokou škálu témat. Badfocus sdílí, jak vnímá hudbu jako cestu k sebepoznání, zatímco DVA rozvíjejí svůj specifický svět ,neexistujících jazyků‘ a surrealistických příběhů. Rozhovory s DROM, A/C, nebo norským hudebním mágem Sturle Dagslandem představují unikátní pohledy na tvorbu v různých hudebních žánrech.
Rubrika ,Song Story‘ se zaměřuje na skladbu ,Words‘ od kapely Low, která je hlubokým emocionálním zážitkem. Časopis rozebírá, jak minimalistický přístup kapely dokáže zachytit komplexní pocity a vytvořit silnou atmosféru. Tento článek je poctou nejen hudbě, ale i schopnosti slova rezonovat v posluchačích.
Sekce ,Moonfive‘ představuje mladé talenty české fotografie, které přinášejí inovativní pohledy na svět. Zaujme i galerie Kristýny Kulíkové, jejíž práce zkoumá hranice abstrakce a dokumentu. Fotografie zde nejsou jen obrazem, ale prostředkem k hlubšímu pochopení reality.
Časopis také pokrývá aktuální festivaly, jako je Le Guess Who?, který nabízí jedinečnou kombinaci hudebních objevů a kulturní rozmanitosti. Reportáž přibližuje atmosféru festivalu a jeho schopnost propojit různé žánry i publikum. Na druhé straně Sonic Herbalism zkoumá, jak příroda a akustika spolupracují při vytváření zvukových zážitků.
Full Moon #164 je nejen průvodcem světem hudby a fotografie, ale také platformou pro zamyšlení nad uměním jako prostředkem komunikace a introspekce. Každý článek nabízí něco jedinečného – od hlubokých rozhovorů po inspirativní příběhy, které vám zůstanou v hlavě dlouho po dočtení. Pokud hledáte nové cesty, jak nahlížet na svět, toto vydání je přesně pro vás.
Full Moon #164: Rok Libuše Jarcovjákové
Zásadní osobností roku 2024 je fotografka Libuše Jarcovjáková. O dokumentu Ještě nejsem, kým chci být režisérky Kláry Tasovské se mluvilo od únorové premiéry na festivalu Berlinale, o pár měsíců později vyšla kniha shrnující fotografie pořízené v legendárním pražském podniku T-Club a na sklonku září byla otevřena velkolepá retrospektiva fotografky v pražském Veletržním paláci. Full Moon magazín nezůstává pozadu a poslední letošní číslo je z hlavní části zaměřené právě na Libuši Jarcovjákovou. Full Moon #164 vychází v rozsahu 120 stran ve čtvrtek 12. prosince.
Titulní téma otevírá rozsáhlý rozhovor, který s Jarcovjákovou vedla další známá česká fotografka Julie Hrnčířová. Na ploše osmi stran obě umělkyně vedou dlouhý a hluboký dialog, nejen o díle, ale také o tvůrčích východiscích a inspiracích, o vztahu k dalším médiím i o pražském Novém městě, se kterým jsou obě spojeny. Rozhovor doprovází fotografická série, kterou Hrnčířová s Jarcovjákovou pořídila na konci října. Téma je pojaté zejména vizuálně, kromě textu o výstavě Jarcovjákové a rozhovoru s producentem Badfocusem, jedním z tvůrců soundtracku Ještě nejsem, kým chci být (vyšel v říjnu na labelu Full Moon Forum), se v prosincovém vydání nachází galerie věnované knize o T-Clubu, přetiskům deníků Jarcovjákové nebo dílu v Praze usazené umělkyně a grafické designérky Kristiny Kulíkové, tvůrkyně doprovodné vizuální charakteristiky zmíněného filmu. Vše uzavírá rubrika Moonfive, pro kterou blízká spolupracovnice Jarcovjákové a kurátorka Lucie Černá vybrala nejzajímavější nová jména na české fotografické scéně.
Z dalších textů je třeba zmínit rozhovory se skupinami Dva, Drom nebo PVA, stejně jako povídání s členem věhlasných Neurosis Stevem von Tillem. Důležitou součástí jsou profilové texty věnované Ángeles Toledano, skupině Japandroids nebo americkému producentovi Toro y Moi, podobně jako reportáž z pražské rezidence nového projektu Sonic Herbalism, případně z letošního ročníku nizozemského festivalu Le Guess Who?. Na svém místě je i rubrika Song Story, věnovaná tentokrát písni Words americké skupiny Low, albem měsíce se stal debut projektu Axontorr, jehož součástí je hudebník a producent Oliver Torr, další z tvůrců soundtracku k dokumentu Ještě nejsem, kým chci být.
Na dalších stránkách se objevují texty věnované novinkám Viktora Oriho, Laury Marling, Warhaus, Decultivate, Letní kapely, The Smile, Bad Karma Boy, Uniform nebo Underworld, vedle nich jsou pak sekce věnované novým filmům, seriálům nebo knihám. Galerijní část obsahuje rozsáhlou reportáž z výstavy amerického fotografa a vizuálního umělce Roberta Longa, která je k vidění ve vídeňské Albertině, nechybí ani upoutávka na novou expozici umělce Tima, nazvanou Mám kořeny v květináči. Samozřejmostí jsou další pravidelné rubriky jako Next Moon, Do černého nebo Preview, která je věnovaná novému ročníku festivalu Eurosonic Noorderslag, v rubrice Protokol odpovídá producent Dawuna.
Vydavatel | Smile Music Full Moon |
---|---|
Publikováno | 12. 12. 2024 |
Formát | On-line čtečka bez nutnosti instalace (Chrome, Edge, Firefox). Aplikace MEDIATÉKA pro Android a iOS. |
Velikost | 2 MiB (Přesná velikost se může mírně lišit dle využívaného zařízení.) |
Pro co nejlepší zážitek z procházení webu - aby fungovalo vyhledávání, abychom si pamatovali, co máte v košíku, abyste jednoduše zjistili stav vaší objednávky, abychom vás neobtěžovali nevhodnou reklamou a abyste se nemuseli pokaždé přihlašovat.
Proto od vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web zlepšovat.