Military revue 12/2024
39 Kč
První číslo roku 2025 magazínu Military revue přináší pestrou směs článků, které mapují vojenskou historii, analyzují moderní techniku a přibližují unikátní příběhy z bojišť. Toto číslo je plné inspirativních příběhů, hlubokých analýz a exkluzivních testů zbraní, které potěší každého milovníka vojenské historie a taktiky.
Článek se zaměřuje na americký bezpilotní letoun Global Hawk, jehož mise nad Íránem vzbudila pozornost nejen vojenských odborníků, ale i světové veřejnosti. Analýza se zaměřuje na schopnosti tohoto stroje, který je schopen provádět průzkumné operace ve vysokých výškách a poskytovat strategické informace. Text také rozebírá, jak incidenty s těmito drony ovlivňují geopolitické napětí.
Druhá část článku o střelnici Brdy se vrací k historii i současnému využití tohoto strategického prostoru. Text detailně popisuje, jak střelnice sloužila během světových válek a jaké role plní dnes. Zajímavostí je přehled zbraní a technik, které zde byly testovány, a ukázky cvičných operací, jež simulují reálné podmínky boje.
Dokončení článku o Legionu Condor sleduje roli této německé jednotky během španělské občanské války. Teruelská ofenziva je analyzována jako příklad moderního leteckého a pozemního boje, včetně vlivu na budoucí německou vojenskou doktrínu. Čtenářům je nabídnut unikátní pohled na strategii a taktiku, které byly předobrazem pro blitzkrieg ve druhé světové válce.
Přezdívaný ,Etiopský řezník‘, Rodolfo Graziani, byl jednou z nejkontroverznějších postav italské vojenské historie. Článek sleduje jeho brutalitu během italské invaze do Etiopie, kdy jeho metody zahrnovaly masakry a používání chemických zbraní. Text se však věnuje i jeho politické kariéře a dopadu na poválečnou Itálii.
Působivá reportáž přináší příběhy stíhacích pilotů, kteří v různých konfliktech riskovali životy ve snaze ochránit své domovy. Článek se zaměřuje na jejich taktiku, osobní odvahu i techniku, kterou ovládali. Nechybí ani příběhy z první ruky, které ukazují, co obnáší být elitním pilotem.
Detailní pohled na stíhací letoun Grumman F2F-1, který byl klíčovým prvkem amerického námořnictva ve 30. letech 20. století. Článek se věnuje technickým inovacím, které tento letoun přinesl, a jeho roli v přípravě Spojených států na druhou světovou válku.
Samohybná houfnice 2S19 Msta představuje vrchol moderní dělostřelecké techniky ruské armády. Článek podrobně rozebírá její schopnosti, odolnost a přesnost, které z ní činí obávaný nástroj na bojišti. Analýza také přináší porovnání s podobnými zbraněmi NATO a ukazuje její roli v současných konfliktech.
Lehký tank T-70, využívaný sovětskou armádou během druhé světové války, je v tomto článku prezentován jako příklad rychlosti a obratnosti na bojišti. Text rozebírá jeho slabiny i výhody, včetně přínosu v rozhodujících bitvách, a nabízí pohled na jeho místo ve vývoji tankové techniky.
Článek se věnuje dvěma ikonickým revolverům, které reprezentují odlišné přístupy k designu a použití. Porovnání těchto zbraní nabízí hluboký vhled do vývoje ručních zbraní na přelomu 19. a 20. století a jejich vlivu na vojenskou taktiku.
Kulomet Dror, vyvinutý v Izraeli, představuje zajímavý příklad snahy o vlastní obrannou soběstačnost. Článek analyzuje jeho konstrukci, výhody a důvody, proč nebyl masově přijat.
Military revue 1/2025 nabízí detailní pohled na klíčové události, techniku a osobnosti vojenské historie i současnosti. Každý článek přináší unikátní informace a zasvěcenou analýzu, které nadchnou odborníky i nadšence do vojenské problematiky.
Časopis o vojenské historii, vojenské technice od 20. století, aktuality ze zahraničních armád a vojenských misí
Vydavatel | NAŠE VOJSKO-knižní distribuce s.r.o. |
---|---|
Publikováno | 19. 12. 2024 |
Formát | On-line čtečka bez nutnosti instalace (Chrome, Edge, Firefox). Aplikace MEDIATÉKA pro Android a iOS. |
Velikost | 2 MiB (Přesná velikost se může mírně lišit dle využívaného zařízení.) |
Pro co nejlepší zážitek z procházení webu - aby fungovalo vyhledávání, abychom si pamatovali, co máte v košíku, abyste jednoduše zjistili stav vaší objednávky, abychom vás neobtěžovali nevhodnou reklamou a abyste se nemuseli pokaždé přihlašovat.
Proto od vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web zlepšovat.