Eniologie člověka 03/2024 (číslo 42)
139 Kč
Časopis Eniologie člověka 04/2024: Hloubkový pohled do jemnohmotného světa a lidského vědomí
Časopis Eniologie člověka v čísle 43 přináší fascinující soubor článků, které čtenáře vedou do nitra jemnohmotných světů, prozkoumávají propojení člověka s kosmickou hmotou a kladou si otázky o podstatě inteligence, zdraví a duševního vývoje. Tentokrát se autoři zaměřují na hluboké aspekty lidského těla i mysli, které se promítají do naší celkové životní harmonie a zdraví.
Akad. doc. Mgr. Anatolij Vasiľčuk, CSc., se v úvodním článku věnuje detailnímu zkoumání jemnohmotných ,obalů‘, které podle něj tvoří jak vnější, tak vnitřní části lidského těla. Tento koncept vychází z představy, že každý člověk je obklopen nejen fyzickou schránkou, ale i subtilními vrstvami, které slouží jako ochrana pro naše energetické a duchovní tělo. Vasiľčukův pohled zahrnuje i vztah těchto obalů k našemu zdraví a psychické stabilitě a zmiňuje, že porozumění těmto ,neviditelným‘ částem nás může vést k harmonizaci nejen naší fyzické, ale i duševní podstaty.
Profesor Karel Bartušek přináší zamyšlení nad tím, jak jsme propojeni s vesmírem na úrovni hmoty i energie. Ve svém článku vysvětluje, že lidské tělo je součástí širšího kosmického ekosystému, ve kterém každá buňka rezonuje s vesmírnými silami. Tento koncept celistvosti v sobě zahrnuje představu, že porozumění vesmírné hmotě nám pomáhá lépe pochopit nejen biologické procesy v těle, ale také duchovní aspekty existence.
Mgr. Michal Černý se ve svém textu zaměřuje na Cheopsovu pyramidu jako symbol duchovního spojení a cesty k tzv. unio mystica. Zkoumá, jak starověké civilizace přikládaly velký význam monumentálním stavbám nejen jako architektonickým dílům, ale i jako mostům mezi fyzickým a spirituálním světem. Tímto prismatem je Cheopsova pyramida vnímána jako metaforická brána k pochopení univerzální jednoty.
Ing. Miloslav Dědek přináší fascinující pohled na aplikaci Teorie vševývoje, která pracuje s ideou neustálého růstu a vývoje na fyzické, duchovní i energetické úrovni. Dědek vysvětluje, že všechny aspekty života se vyvíjejí ve vzájemné interakci a jsou spojeny se smyslem lidské existence jako celku. Tento článek přináší inspiraci pro všechny, kdo hledají cesty k osobnímu růstu a harmonii s okolním světem.
Ing. Ludvík Fritscher se ve své stati zaměřuje na myšlenky z knihy Biologie víry od Dr. Bruce H. Liptona. Tento světově známý autor přibližuje, jakým způsobem naše myšlenky a víra ovlivňují genetiku a biologii, a tím i naše zdraví a osobní pohodu. Fritscherův text vyzývá čtenáře k zamyšlení nad tím, jak naše psychika a duchovní život formují naše tělesné zdraví.
Doc. RNDr. Michaela Havrlentová, PhD., rozebírá aktuální téma prevence stárnutí prostřednictvím výživy. V článku podává přehled potravin a látek, které mají podle vědeckých studií pozitivní vliv na zpomalení stárnutí buněk. Zdůrazňuje roli antioxidantů, vitamínů a minerálů v péči o tělo, což ocení zejména ti, kdo se zajímají o zdravý životní styl.
Doc. PhDr. Zuzana Hudáková ve svém článku kombinuje biologické a psychologické aspekty ztráty s důrazem na vliv emoční podpory v dětství. Věnuje se tomu, jak emocionální zážitky formují náš přístup ke zdraví a vysvětluje, jak ztráty zpracované v raném věku ovlivňují naše chování a emocionální stabilitu v dospělosti.
Mgr. Veronika Pešková zkoumá téma krize středního věku u žen a její dopady na psychiku a osobní život. Pešková uvádí, že střední věk může být u žen obdobím zásadních změn, kdy se začínají více zaměřovat na sebe, své zájmy a hodnoty. Tento proces však přináší i náročná dilemata, která mnohé ženy vedou k otázkám o smyslu života.
V dalším článku Anatolije Vasiľčuka se čtenáři mohou zamyslet nad různými pohledy na pojem inteligence a intelektu. Tento podrobný rozbor ukazuje, že inteligence není pouze otázkou IQ nebo vzdělání, ale mnohem komplexnější schopností, která se projevuje ve všech oblastech života.
V sekci věnované praktickým aspektům eniologie časopis přináší dva zásadní texty: Projekt Člověk, který je zacílen na praktické využití eniologických metod v každodenním životě, a třetí část seriálu o eniopsianatomické technologii vývoje čakerních kuželů od Anatolije Vasiľčuka. Čtenáři se tak mohou dozvědět, jak pracovat se svým vlastním energetickým systémem a jak správně rozvíjet své čakry pro dosažení vyšší úrovně vnitřní rovnováhy a síly.
Číslo 43 časopisu Eniologie člověka je plné inspirujících, odborných i praktických článků, které nabízejí hluboký pohled na vnitřní i vnější dimenze lidské existence. Zároveň časopis láká na připravované číslo, které slibuje další rozšíření těchto témat a přináší pohled na nové objevy ve vědě a eniologii.
Věda za hranicí pěti smyslů. Tištěný a elektronický časopis o hmotné, energetické, informační, enioanatomické, PSI-fenomenální a duchovní podstatě člověka a jeho jednotě s okolním světem. Čtivé vědecké, odborné, laické, inovativní a poutavé články, recenze, názory, rozhovory, rubriky. Pro odborníky i zvídavé a obeznámené laiky.
Vydavateľ | Sovenio s.r.o. |
---|---|
Publikované | 31. 10. 2024 |
Formát | On-line čtečka bez nutnosti instalace (Chrome, Edge, Firefox). Aplikace MEDIATÉKA pro Android a iOS. |
Veľkosť | 2 MiB (Presná veľkosť sa môže mierne líšiť podľa využívaného zariadenia.) |
Pre čo najlepší zážitok z webu - aby fungovalo vyhľadávanie, aby sme si pamätali, čo máte v košíku, aby ste jednoducho zistili stav vašej objednávky, aby sme vás neobťažovali nevhodnou reklamou a aby ste sa nemuseli zakaždým prihlasovať.
Preto od vás potrebujeme súhlas so spracovaním súborov cookies, tj. malých súborov, ktoré sa dočasne ukladajú vo vašom prehliadači. Ďakujeme, že nám ho dáte a pomôžete nám tak zlepšovať web.